GNU diffutils 2.7.10 - en to cs translation catalogue (177 entries)

en:   Either GFMT or LFMT may contain:
        %%  %
        %c'C'  the single character C
        %c'\OOO'  the character with octal code OOO
cs:   Jeden z GFMT nebo LFMT může obsahovat:
        %%  %
        %c'C'  jeden znak C
        %c'\000'  znak s osmičkovým kódem 000

en:   GFMT may contain:
        %<  lines from FILE1
        %>  lines from FILE2
        %=  lines common to FILE1 and FILE2
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  printf-style spec for LETTER
          LETTERs are as follows for new group, lower case for old group:
            F  first line number
            L  last line number
            N  number of lines = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1
cs:   GFMT může obsahovat:
        %<  řádky ze SOUBOR1
        %>  řádky ze SOUBOR2
        %=  řádky společné pro SOUBOR1 i SOUBOR2
        %[-][DELKA][.[PRES]]{doxX}ZNAK  formát stylu printf pro ZNAK
          ZNAKy dále jsou pro novou skupinu, malými písmeny pro starou skupinu:
            F  číslo prvního řádku
            L  číslo posledního řádku
            N  počet řádků = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1

en:   LFMT may contain:
        %L  contents of line
        %l  contents of line, excluding any trailing newline
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  printf-style spec for input line number
cs:   LFMT může obsahovat:
        %L  obsah řádku
        %l  obsah řádku, s vyjímkou znaku konce řádku
        %[-][ŠÍŘKA][.[PŘES]]{doxX}c  formát stylu printf pro číslo vstupního řádku

en:   LTYPE is `old', `new', or `unchanged'.  GTYPE is LTYPE or `changed'.
cs:   LTYPE je `starý', `nový' nebo `nezměněn'. GTYPE je LTYPE nebo `změněn'.

en:   Skip the first SKIP1 bytes of FILE1 and the first SKIP2 bytes of FILE2.
cs:   Přeskočí prvních N1 bajtů souboru SOUBOR1 a prvních N2 bajtů souboru SOUBOR2.

en: %s %s differ: byte %s, line %s
cs: %s %s se liší: bajt %s, řádek %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
cs: %s %s se liší: bajt %s, řádek %s je %3o %s %3o %s

en: %s: diff failed:
cs: %s: diff selhal:

en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač -- %c

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neznámý přepínač -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `%c%s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač `%s' není jednoznačný

en: %s: option `%s' requires an argument
cs: %s: přepínač `%s' vyžaduje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `--%s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač `-W %s' musí být zadán bez argumentu

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
cs: %s: přepínač `-W %s' není jednoznačný

en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: přepínač vyžaduje argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
cs: %s: neznámý přepínač `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
cs: %s: neznámý přepínač `--%s'

en: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, but format GTYPE input groups with GFMT.
cs: --GTYPE-group-format=FMTS  Podobné, ale formátuje vstupní skupiny GTYPE
                               podle FMTS.

en: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, but format LTYPE input lines with LFMT.
cs: --LTYPE-line-format=FMTR  Podobné, ale formátuje vstupní řádky LTYPE podle FMTR.

en: --binary  Read and write data in binary mode.
cs: --binary  Čte a zapisuje data v binárním režimu.

en: --diff-program=PROGRAM  Use PROGRAM to compare files.
cs: --diff-program=PROGRAM  Použij PROGRAM k porovnání souborů.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
cs: --from-file=SOUBOR1  Porovná SOUBOR1 se všemi operandy. SOUBOR1 může být
                         adresář.

en: --help  Output this help.
cs: --help  Vypíše tuto nápovědu.

en: --horizon-lines=NUM  Keep NUM lines of the common prefix and suffix.
cs: --horizon-lines=POČET  Ponechá POČET shodných řádků předpony a přípony.

en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
cs: --ignore-file-name-case  Ignoruje velikost písmen v názvech souborů.

en: --line-format=LFMT  Similar, but format all input lines with LFMT.
cs: --line-format=FMTR  Podobně, ale formátuje všechny vstupní řádky podle FMTR.

en: --no-ignore-file-name-case  Consider case when comparing file names.
cs: --no-ignore-file-name-case  Bere v potaz velikost písmen v názvech souborů.

en: --normal  Output a normal diff.
cs: --normal  Výstup bude v normálním diff formátu.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
cs: --speed-large-files  Předpokládá velké soubory a mnoho rozptýlených
                         drobných změn.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
cs: --strip-trailing-cr  Odstraní ukončovací znak CR na vstupu.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
cs: --to-file=SOUBOR2  Porovná všechny operandy se SOUBOR2. SOUBOR2 může být
                       adresář.

en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
cs: --unidirectional-new-file  Při porovnávání adresářů považuje neexistující
                               soubory v prvém adresáři za prázdné.

en: -3  --easy-only  Output unmerged nonoverlapping changes.
cs: -3  --easy-only  Vypíše nesloučené nepřekrývající se změny.

en: -A  --show-all  Output all changes, bracketing conflicts.
cs: -A  --show-all  Vypíše všechny rozdíly, konflikty v závorkách.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
cs: -B  --ignore-blank-lines  Ignoruje změny v případě prázdných řádků.

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
cs: -D JMENO  --ifdef=JMENO  Vypíše sloučený soubor s rozdíly `#ifdef JMENO'.

en: -D option not supported with directories
cs: -D přepínač nepodporuje práci s adresáři

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
cs: -E  --ignore-tab-expansion  Ignoruje změny v odsazení tabelátorem.

en: -E  --show-overlap  Output unmerged changes, bracketing conflicts.
cs: -E  --show-overlap  Vypíše nesloučené změny, konflikty v závorkách.

en: -H  --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
cs: -H  --speed-large-files  Předpokládá velké soubory a mnoho rozptýlených
                             drobných změn.

en: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignore changes whose lines all match RE.
cs: -I RV  --ignore-matching-lines=RV  Ignoruje změny na všech řádcích
                                       odpovídajících RV.

en: -L LABEL  --label=LABEL  Use LABEL instead of file name.
cs: -L POPIS  --label=POPIS  Použije POPIS místo jména souboru.

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
cs: -N  --new-file  Neexistující soubory považuje za prázdné.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
cs: -S SOUBOR  --starting-file=SOUBOR  Při porovnávání adresářů začne souborem
                                       SOUBOR.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
cs: -T  --initial-tab  Na začátek řádků se vloží tabulátor.

en: -W  --ignore-all-space  Ignore all white space.
cs: -W  --ignore-all-space  Ignoruje všechny mezery.

en: -X  Output overlapping changes, bracketing them.
cs: -X  Vypíše překrývající se změny, uzavřené v závorkách.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
cs: -X SOUBOR  --exclude-from=SOUBOR  Vynechá soubory, které odpovídají
                                      libovolnému vzorku ze SOUBORu.

en: -a  --text  Treat all files as text.
cs: -a  --text  Pokládá všechny soubory za text.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
cs: -b  --ignore-space-change  Ignoruje změny v počtu mezer.

en: -b  --print-bytes  Print differing bytes.
cs: -b  --print-bytes  Vypíše rozdílné bajty.

en: -c  -C NUM  --context[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of copied context.
    -u  -U NUM  --unified[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of unified context.
      --label LABEL  Use LABEL instead of file name.
      -p  --show-c-function  Show which C function each change is in.
      -F RE  --show-function-line=RE  Show the most recent line matching RE.
cs: -c  -C POČ  --context[=POČ]  Vypíše POČ (implicitně 3) řádky kopírovaného
                                 kontextu.
    -u  -U POČ  --unified[=POČ]  Vypíše POČ (implicitně 3) řádky sjednoceného
                                 kontextu.
      -L POPIS  --label POPIS  Použije POPIS místo jména souboru.
      -p  --show-c-function  U každé změny vypíše jméno C funkce, ve které se
                             tato změna nachází.
      -F RV  --show-function-line=RV  Vypíše nejnovější řádky odpovídající RV.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
cs: -d  --minimal  Pokusí se nalézt nejmenší sadu změn.

en: -e  --ed  Output an ed script.
cs: -e  --ed  Vytvoří skript pro ed.

en: -e  --ed  Output unmerged changes from OLDFILE to YOURFILE into MYFILE.
cs: -e  --ed  Vypíše nespojené změny ze STARYSOUBOR k VASSOUBOR do MUJSOUBOR.

en: -i  --ignore-case  Consider upper- and lower-case to be the same.
cs: -i  --ignore-case  Nerozlišuje velká a malá písmena.

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
cs: -i  --ignore-case  Ignoruje velikost písmen v obsahu souboru.

en: -i  Append `w' and `q' commands to ed scripts.
cs: -i  Přidá příkazy `w' a `q' do skriptů pro ed.

en: -i SKIP  --ignore-initial=SKIP  Skip the first SKIP bytes of input.
cs: -i N  --ignore-initial=N  Ignoruje prvních N bajtů na vstupu.

en: -i SKIP1:SKIP2  --ignore-initial=SKIP1:SKIP2
cs: -i N1:N2  --ignore-initial=N1:N2

en: -l  --left-column  Output only the left column of common lines.
cs: -l  --left-column  Vypíše pouze levý sloupec společných řádků.

en: -l  --paginate  Pass the output through `pr' to paginate it.
cs: -l  --paginate  Výstup projde přes `pr' pro přestránkování.

en: -l  --verbose  Output byte numbers and values of all differing bytes.
cs: -l  --verbose  Vypíše pozice a hodnoty všech rozdílných bajtů.

en: -m  --merge  Output merged file instead of ed script (default -A).
cs: -m  --merge  Vypíše spojený soubor místo ed skriptu (implicitně -A).

en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
cs: -n  --rcs  Výstup bude ve formátu RCS diff.

en: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Compare at most LIMIT bytes.
cs: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Porovná maximálně LIMIT bajtů.

en: -o FILE  --output=FILE  Operate interactively, sending output to FILE.
cs: -o SOUBOR  --output=SOUBOR  Interaktivní práce, výstup půjde do SOUBORu.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
cs: -q  --brief  Výstup pouze při rozdílných souborech.

en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
cs: -r  --recursive  Rekurzívní porovnání všech nalezených podadresářů.

en: -s  --quiet  --silent  Output nothing; yield exit status only.
cs: -s  --quiet  --silent  Žádný výstup; vrátí pouze status.

en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
cs: -s  --report-identical-files  Uvede pouze shodné soubory.

en: -s  --suppress-common-lines  Do not output common lines.
cs: -s  --suppress-common-lines  Nevypisuje shodné řádky.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
cs: -t  --expand-tabs  Ve výstupu převede tabulátory na mezery.

en: -v  --version  Output version info.
cs: -v  --version  Informace o verzi.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
cs: -w  --ignore-all-space  Ignoruje všechny mezery.

en: -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) columns per line.
cs: -w POČ  --width=POČ  Vypíše maximálně POČ (implicitně 130) znaků na řádek.

en: -x  --overlap-only  Output overlapping changes.
cs: -x  --overlap-only  Vypíše překrývající se změny.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
cs: -x VZOR  --exclude=VZOR  Vynechá soubory odpovídající VZORu.

en: -y  --side-by-side  Output in two columns.
      -W NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
      --left-column  Output only the left column of common lines.
      --suppress-common-lines  Do not output common lines.
cs: -y  --side-by-side  Výstup ve dvou sloupcích.
      -W POČ  --width=POČ  Vypíše maximálně POČ (implicitně 130) znaků na řádek.
      --left-column  Vypíše pouze levý sloupec společných řádků.
      --suppress-common-lines  Nevypíše společné řádky.

en: Binary files %s and %s differ
cs: Binární soubory %s a %s jsou různé

en: Common subdirectories: %s and %s
cs: Společné podadresáře: %s a %s

en: Compare files line by line.
cs: Porovnání souborů řádek po řádku.

en: Compare three files line by line.
cs: Porovnání tří souborů řádek po řádku.

en: Compare two files byte by byte.
cs: Porovnání dvou soborů bajt po bajtu.

en: FILES are `FILE1 FILE2' or `DIR1 DIR2' or `DIR FILE...' or `FILE... DIR'.
cs: SOUBORY jsou `SOUBOR1 SOUBOR2' nebo `ADRESAR1 ADRESAR2' nebo
    `ADRESAR SOUBOR...' nebo `SOUBOR... ADRESAR'.

en: File %s is a %s while file %s is a %s
cs: Soubor %s je %s pokud soubor %s je %s

en: Files %s and %s are identical
cs: Soubory %s a %s jsou identické

en: Files %s and %s differ
cs: Soubory %s a %s jsou různé

en: If --from-file or --to-file is given, there are no restrictions on FILES.
cs: Pokud je uveden --from-file nebo --to-file, pak nejsou u SOUBORů žádná omezení.

en: If a FILE is `-' or missing, read standard input.
cs: Pokud SOUBOR bude `-' nebo nebude existovat, bude čten standardní vstup.

en: If a FILE is `-', read standard input.
cs: Pokud SOUBOR bude `-', bude čten standardní vstup.

en: Invalid back reference
cs: Neplatný zpětný odkaz

en: Invalid character class name
cs: Neplatné jméno třídy znaků

en: Invalid collation character
cs: Neplatný znak porovnání

en: Invalid content of \{\}
cs: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid preceding regular expression
cs: Neplatný předchozí regulární výraz

en: Invalid range end
cs: Neplatný konec rozsahu

en: Invalid regular expression
cs: Neplatný regulární výraz

en: Memory exhausted
cs: Paměť vyčerpána

en: No match
cs: Žádná shoda

en: No newline at end of file
cs: Chybí znak konce řádku na konci souboru

en: No previous regular expression
cs: Předchozí regulární výraz neexistuje

en: Only in %s: %s
cs: Pouze v %s: %s

en: Premature end of regular expression
cs: Předčasný konec regulárního výrazu

en: Regular expression too big
cs: Regulární výraz je příliš dlouhý

en: Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
cs: Chyby v programu oznamujte na adrese <bug-gnu-utils@gnu.org> (pouze anglicky),
    připomínky k překladu zasílejte na adresu <cs@li.org> (česky).

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
cs: Hodnoty SKIP mohou být doplněny následujícími příponami:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, a stejně tak i pro T, P, E, Z, Y.

en: SKIP1 and SKIP2 are the number of bytes to skip in each file.
cs: N1 a N2 udávají počet bajtů, které budou ignorovány v každém souboru.

en: Success
cs: Hotovo

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of this program
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
cs: Tento program je zcela BEZ ZÁRUKY, v rozsahu povoleném zákony.
    Toto programové vybavení můžete dále šířit podle podmínek Obecné veřejné
    licence GNU. Další informace o licenčních podmínkách naleznete v souboru
    COPYING.

en: Trailing backslash
cs: Koncové zpětné lomítko

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Více informací získáte příkazem `%s --help'.

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: Unmatched ( or \(
cs: Nepárová ( nebo \(

en: Unmatched ) or \)
cs: Nepárová ) nebo \)

en: Unmatched [ or [^
cs: Nepárová [ nebo ]^

en: Unmatched \{
cs: Nepárová \{

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... SOUBOR1 SOUBOR2

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... SOUBOR1 [SOUBOR2 [SKIP1 [SKIP2]]]

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... SOUBORY

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... MUJSOUBOR STARYSOUBOR VASSOUBOR

en: Written by Paul Eggert, Mike Haertel, David Hayes,
    Richard Stallman, and Len Tower.
cs: Autoři: Paul Eggert, Mike Haertel, David Hayes,
    Richard Stallman a Len Tower.

en: Written by Randy Smith.
cs: Autor: Randy Smith.

en: Written by Thomas Lord.
cs: Autor: Thomas Lord.

en: Written by Torbjorn Granlund and David MacKenzie.
cs: Autoři: Torbjorn Granlund a David MacKenzie.

en: `-%ld' option is obsolete; omit it
cs: přepínač `-%ld' je obsolete; omit it

en: `-%ld' option is obsolete; use `-%c %ld'
cs: přepínač `-%ld' je obsolete; použijte `-%c %ld'

en: `-' specified for more than one input file
cs: `-' zadáno pro více než jeden vstupní soubor

en: block special file
cs: speciální blokový soubor

en: both files to be compared are directories
cs: oba soubory k porovnání jsou adresáři

en: cannot compare `-' to a directory
cs: `-' s adresářem nelze porovnat

en: cannot compare file names `%s' and `%s'
cs: nemohu porovnat jména souborů `%s' a `%s'

en: cannot interactively merge standard input
cs: interaktivně nelze standardní vstup sloučit

en: character special file
cs: speciální znakový soubor

en: cmp: EOF on %s
cs: cmp: EOF v %s

en: conflicting %s option value `%s'
cs: pro přepínač %s konfliktní hodnota `%s'

en: conflicting output style options
cs: konfliktní přepínače pro styl výstupu

en: directory
cs: adresář

en: ed:	Edit then use both versions, each decorated with a header.
    eb:	Edit then use both versions.
    el:	Edit then use the left version.
    er:	Edit then use the right version.
    e:	Edit a new version.
    l:	Use the left version.
    r:	Use the right version.
    s:	Silently include common lines.
    v:	Verbosely include common lines.
    q:	Quit.
cs: ed:	Editace - použije obě verze, každou obdaří hlavičkou.
    eb:	Editace - použije obě verze.
    el:	Editace - použije levou verzi.
    er:	Editace - použije pravou verzi.
    e:	Editace nové verze.
    l:	Použije levou verzi.
    r:	Použije pravou verzi.
    s:	Vtichosti vloží společné řádky.
    v:	Upozorní na vložení společných řádků.
    q:	Ukončení.

en: extra operand `%s'
cs: operand `%s' je nadbytečný

en: fifo
cs: roura

en: incompatible options
cs: nekompatibilní přepínače

en: input file shrank
cs: vstupní soubor se zmenšil

en: internal error: invalid diff type in process_diff
cs: vnitřní chyba: nesprávný typ diffu v process_diff

en: internal error: invalid diff type passed to output
cs: vnitřní chyba: nesprávný typ diffu pro výstup

en: internal error: screwup in format of diff blocks
cs: vnitřní chyba: chyba ve formátu diff bloků

en: invalid --bytes value `%s'
cs: neplatná hodnota přepínače --bytes `%s'

en: invalid --ignore-initial value `%s'
cs: neplatná hodnota --ignore-inital `%s'

en: invalid context length `%s'
cs: neplatná délka kontextu `%s'

en: invalid diff format; incomplete last line
cs: neplatný formát diff souboru; nekompletní poslední řádek

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
cs: neplatný formát diff souboru; nesprávné úvodní znaky na řádku

en: invalid diff format; invalid change separator
cs: neplatný formát diff souboru; neplatný oddělovač změny

en: invalid horizon length `%s'
cs: neplatná délka obzoru `%s'

en: invalid width `%s'
cs: nesprávná délka `%s'

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: message queue
cs: fronta zpráv

en: missing operand after `%s'
cs: po `%s' je nesprávný operand

en: options -l and -s are incompatible
cs: přepínače -l a -s nejsou kompatibilní

en: pagination not supported on this host
cs: přestránkování není na tomto počítači podporováno

en: program error
cs: chyba programu

en: read failed
cs: čtení selhalo

en: regular empty file
cs: obyčejný prázdný soubor

en: regular file
cs: obyčejný soubor

en: semaphore
cs: semafor

en: shared memory object
cs: objekt sdílené paměti

en: socket
cs: soket

en: stack overflow
cs: přetečení zásobníku

en: standard output
cs: standardní výstup

en: subsidiary program `%s' failed
cs: pomocný program `%s' selhal

en: subsidiary program `%s' not executable
cs: pomocný program `%s' není spustitelný

en: subsidiary program `%s' not found
cs: pomocný program `%s' nebyl nalezen

en: too many file label options
cs: příliš mnoho přepínačů popisu souboru

en: typed memory object
cs: typový paměťový objekt

en: weird file
cs: soubor neznámého typu

en: write failed
cs: zápis selhal
