diffutils 2.7.10 - en to gl translation catalogue (178 entries)

en:   Either GFMT or LFMT may contain:
        %%  %
        %c'C'  the single character C
        %c'\OOO'  the character with octal code OOO
gl:   GFMT e LFMT poden conter:
        %%  %
        %c'C'  o carácter C
        %c'\OOO'  o carácter de código octal OOO

en:   GFMT may contain:
        %<  lines from FILE1
        %>  lines from FILE2
        %=  lines common to FILE1 and FILE2
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  printf-style spec for LETTER
          LETTERs are as follows for new group, lower case for old group:
            F  first line number
            L  last line number
            N  number of lines = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1
gl:   GFMT pode conter:
        %<  liñas do FICH1
        %>  liñas do FICH2
        %=  liñas comúns a FICH1 e FICH2
        %[-][ANCHO][.[PREC]]{doxX}LETRA  especificación estilo printf para a LETRA
          As LETRAs son como segue para o novo grupo, en minúsculas para o vello:
            F  número da primeira liña
            L  número da derradeira liña
            N  número de liñas = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1

en:   LFMT may contain:
        %L  contents of line
        %l  contents of line, excluding any trailing newline
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  printf-style spec for input line number
gl:   LFMT pode conter:
        %L  contido da liña
        %l  contido da liña, excluíndo os saltos de liña finais
        %[-][ANCHO][.[PREC]]{doxX}n  especif. estilo printf do número da liña

en:   LTYPE is `old', `new', or `unchanged'.  GTYPE is LTYPE or `changed'.
gl:   LTYPE é `old' (vello), `new' (novo) ou `unchanged' (sen cambios).
      GTYPE é LTYPE ou `changed' (con cambios).

en:   Skip the first SKIP1 bytes of FILE1 and the first SKIP2 bytes of FILE2.
gl:   Omiti-los primeiros N1 bytes de FICH1 e os primeiros N2 bytes de FICH2.

en: %s %s differ: byte %s, line %s
gl: %s %s son diferentes: byte %s, liña %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
gl: %s %s son diferentes: byte %s, liña %s é %3o %s %3o %s

en: %s: diff failed:
gl: %s: diff fallou:

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción non permitida -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción incorrecta -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non admite un parámetro

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción `%s' precisa dun parámetro

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non admite un parámetro

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `-W %s' non admite un parámetro

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción `-W %s' é ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción precisa dun parámetro -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: opción non recoñecida `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: opción non recoñecida `--%s'

en: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, but format GTYPE input groups with GFMT.
gl: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, pero formata-los grupos de entrada GTYPE
                                 con GFMT.

en: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, but format LTYPE input lines with LFMT.
gl: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, pero formata-las liñas de entrada LTYPE
                                con LFMT.

en: --binary  Read and write data in binary mode.
gl: --binary  Ler e escribir datos en modo binario.

en: --diff-program=PROGRAM  Use PROGRAM to compare files.
gl: --diff-program=PROGRAMA  Emprega-lo PROGRAMA para compara-los ficheiros.

en: --from-file and --to-file both specified
gl: Especificáronse --from-file e --to-file ao mesmo tempo

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
gl: --from-file=FICH1  Comparar FICH1 con tódolos operandos. Pode ser directorio.

en: --help  Output this help.
gl: --help  Amosar esta axuda.

en: --horizon-lines=NUM  Keep NUM lines of the common prefix and suffix.
gl: --horizon-lines=NUM  Manter NUM liñas do prefixo e sufixo comúns.

en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
gl: --ignore-file-name-case  Ignorar maiúsculas/minúsculas no nome do ficheiro.

en: --line-format=LFMT  Similar, but format all input lines with LFMT.
gl: --line-format=LFMT  Similar, pero formatar tódalas liñas de entrada con LFMT.

en: --no-ignore-file-name-case  Consider case when comparing file names.
gl: --no-ignore-file-name-case  Ter en conta as maiúsculas/minúsculas
                                    ao compara-los nomes dos ficheiros.

en: --normal  Output a normal diff.
gl: --normal  Producir un diff normal.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
gl: --speed-large-files  Asumir ficheiros longos e pequenos cambios dispersos.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
gl: --strip-trailing-cr  Elimina-los retornos de carro á fin das liñas de entrada.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
gl: --to-file=FICH2  Comparar tódolos operandos con FICH2. Pode ser un directorio.

en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
gl: --unidirectional-new-file  Tratar ficheiros vellos ausentes coma baleiros.

en: -3  --easy-only  Output unmerged nonoverlapping changes.
gl: -3  --easy-only  Amosar cambios non solapados e non mesturados.

en: -A  --show-all  Output all changes, bracketing conflicts.
gl: -a  --show-all  Amosar tódolos cambios, cos conflictos entre corchetes.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
gl: -B  --ignore-blank-lines  Ignora-los cambios que teñan tódalas liñas en branco

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
gl: -D NOME  -ifdef=NOME  Amosa-lo ficheiro mesturado con diffs `#ifdef NOME'.

en: -D option not supported with directories
gl: A opción -D non está soportada con directorios

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
gl: -E  --ignore-tab-expansion  Ignora-los cambios pola expansión de tabulacións.

en: -E  --show-overlap  Output unmerged changes, bracketing conflicts.
gl: -E  --show-overlap  Amosar cambios sen mesturar cos conflictos entre corchetes

en: -H  --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
gl: -H  --speed-large-files  Asumir ficheiros longos e pequenos cambios dispersos.

en: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignore changes whose lines all match RE.
gl: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignora-los cambios nos que tódalas liñas
                                         conteñan RE.

en: -L LABEL  --label=LABEL  Use LABEL instead of file name.
gl: -L ETIQ  --label=ETIQ  Usa-la ETIQueta no canto do nome do ficheiro.

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
gl: -N  --new-file  Trata-los ficheiros ausentes coma baleiros.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
gl: -S FICH  --starting-file=FICH  Comezar no FICHeiro ao comparar directorios.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
gl: -T  --initial-tab  Facer que as tabulacións queden aliñadas poñendo outra
                         tabulación ao principio da liña.

en: -W  --ignore-all-space  Ignore all white space.
gl: -W  --ignore-all-space  Ignorar tódolos espacios en branco.

en: -X  Output overlapping changes, bracketing them.
gl: -X  Amosa-los cambios que se solapen, poñéndoos entre corchetes.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
gl: -X FICH  --exclude-from=FICH  Excluir ficheiros que coinciden con algún
                                    patrón do FICHeiro.

en: -a  --text  Treat all files as text.
gl: -a  --text  Tratar tódolos ficheiros coma texto

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
gl: -b  --ignore-space-change  Ignora-los cambios na cantidade de espacios.

en: -b  --print-bytes  Print differing bytes.
gl: -b  --print-bytes  Amosa-los bytes diferentes.

en: -c  -C NUM  --context[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of copied context.
    -u  -U NUM  --unified[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of unified context.
      --label LABEL  Use LABEL instead of file name.
      -p  --show-c-function  Show which C function each change is in.
      -F RE  --show-function-line=RE  Show the most recent line matching RE.
gl: -c  -C NÚM  --context[=NÚM]  Amosar NÚM [3] liñas de contexto copiado.
    -u  -U NÚM  --unified[=NÚM]  Amosar NÚM [3] liñas de contexto unificado.
      --label ETIQUETA  Usa-la ETIQUETA no canto do nome do ficheiro.
      -p  --show-c-function  Amosar en que función C está cada cambio.
      -F RE  --show-function-line=RE  Amosa-la liña máis recente que coincide
                                        con RE.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
gl: -d  --minimal  Procurar atopa-lo conxunto de cambios máis pequeno.

en: -e  --ed  Output an ed script.
gl: -e  --ed  Producir un script de ed.

en: -e  --ed  Output unmerged changes from OLDFILE to YOURFILE into MYFILE.
gl: -e  --ed  Producir cambios sen mesturar de FICHVELLO a TEUFICH en MEUFICH.

en: -i  --ignore-case  Consider upper- and lower-case to be the same.
gl: -i  --ignore-case  Ignora-las diferencias entre maiúsculas e minúsculas.

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
gl: -i  --ignore-case  Ignorar maiúsculas/minúsculas no contido do ficheiro.

en: -i  Append `w' and `q' commands to ed scripts.
gl: -i  Engadi-los comandos `w' e `q' aos scripts en ed.

en: -i SKIP  --ignore-initial=SKIP  Skip the first SKIP bytes of input.
gl: -i N     --ignore-initial=N     Omiti-los primeiros N bytes de entrada.

en: -i SKIP1:SKIP2  --ignore-initial=SKIP1:SKIP2
gl: -i N1:N2  --ignore-initial=N1:N2

en: -l  --left-column  Output only the left column of common lines.
gl: -l  --left-column  Amosar só a columna da esquerda nas liñas comúns.

en: -l  --paginate  Pass the output through `pr' to paginate it.
gl: -l  --paginate  Pasa-la saída por `pr' para paxinala.

en: -l  --verbose  Output byte numbers and values of all differing bytes.
gl: -l  --verbose  Amosa-los números e valores dos bytes que difiran.

en: -m  --merge  Output merged file instead of ed script (default -A).
gl: -m  --merge  Amosa-lo ficheiro mesturado no canto dun script en ed [-A].

en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
gl: -n  --rcs  Producir un diff en formato RCS.

en: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Compare at most LIMIT bytes.
gl: -n LÍMITE  --bytes=LÍMITE  Comparar como moito LÍMITE bytes.

en: -o FILE  --output=FILE  Operate interactively, sending output to FILE.
gl: -o FICH  --output=FICH  Operar interactivamente, mandando a saída ao FICHeiro.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
gl: -q  --brief  Producir unha saída só se os ficheiros teñen diferencias.

en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
gl: -r  --recursive  Comparar recursivamente os subdirectorios que se atopen.

en: -s  --quiet  --silent  Output nothing; yield exit status only.
gl: -s  --quiet  --silent  Non producir nada; só da-lo estado de saída.

en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
gl: -s  --report-identical-files  Informar cando dous ficheiros son o mesmo.

en: -s  --suppress-common-lines  Do not output common lines.
gl: -s  --suppress-common-llines  Non amosa-las liñas comúns.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
gl: -t  --expand-tabs  Expandi-las tabulacións a espacios na saída.

en: -v  --version  Output version info.
gl: -v  --version  Amosar información sobre a versión.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
gl: -w  --ignore-all-space  Ignorar tódolos espacios en branco.

en: -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) columns per line.
gl: -w NÚM  --width=NÚM  Amosar como moito NÚM [130] columnas por liña.

en: -x  --overlap-only  Output overlapping changes.
gl: -x  --overlap-only  Amosa-los cambios que se superpoñen.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
gl: -x PAT  --exclude=PAT  Exclui-los ficheiros que coinciden co PATrón.

en: -y  --side-by-side  Output in two columns.
      -W NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
      --left-column  Output only the left column of common lines.
      --suppress-common-lines  Do not output common lines.
gl: -y  --side-by-side  Produci-la saída en dúas columnas.
      -w NÚM  --width=NÚM  Amosar como moito NÚM [130] columnas de impresión.
      --left-column  Amosar só a columna da esquerda nas liñas comúns.
      --suppress-common-lines  Non amosa-las liñas comúns.

en: Binary files %s and %s differ
gl: Os ficheiros binarios %s e %s son diferentes

en: Common subdirectories: %s and %s
gl: Subdirectorios comúns: %s e %s

en: Compare files line by line.
gl: Compara-los ficheiros liña a liña.

en: Compare three files line by line.
gl: Comparar tres ficheiros liña a liña.

en: Compare two files byte by byte.
gl: Comparar dous ficheiros byte a byte.

en: FILES are `FILE1 FILE2' or `DIR1 DIR2' or `DIR FILE...' or `FILE... DIR'.
gl: Os FICHEIROS son `FICH1 FICH2', `DIR1 DIR2', `DIR FICH...' ou `FICH... DIR'.

en: File %s is a %s while file %s is a %s
gl: O ficheiro %s é un %s mentres que o ficheiro %s é un %s

en: Files %s and %s are identical
gl: Os ficheiros %s e %s son idénticos

en: Files %s and %s differ
gl: Os ficheiros %s e %s son diferentes

en: If --from-file or --to-file is given, there are no restrictions on FILES.
gl: Se se indica --from-file ou --to-file, non hai restriccións nos FICHEIROS.

en: If a FILE is `-' or missing, read standard input.
gl: Se un FICHEIRO é `-' ou non se indica, lese da entrada estándar.

en: If a FILE is `-', read standard input.
gl: Se un FICHEIRO é `-', lese da entrada estándar.

en: Invalid back reference
gl: Referencia cara a atrás incorrecta

en: Invalid character class name
gl: Nome de clase de caracteres incorrecto

en: Invalid collation character
gl: Carácter de ordeación incorrecto

en: Invalid content of \{\}
gl: Contido de \{\} incorrecto

en: Invalid preceding regular expression
gl: Expresión regular precedente incorrecta

en: Invalid range end
gl: Fin de rango incorrecto

en: Invalid regular expression
gl: Expresión regular incorrecta

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: No match
gl: Non hai coincidencias

en: No newline at end of file
gl: Non hai un salto de liña na fin da liña

en: No previous regular expression
gl: Non hai unha expresión regular anterior

en: Only in %s: %s
gl: Só en %s: %s

en: Premature end of regular expression
gl: Fin de expresión regular prematura

en: Regular expression too big
gl: Expresión regular grande de máis

en: Report bugs to <bug-gnu-utils@gnu.org>.
gl: Informe dos erros no programa a <bug-gnu-utils@gnu.org>.
    Informe dos erros na traducción a <proxecto@trasno.net>.

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
gl: Os valores N poden estar seguidos polos seguintes sufixos multiplicativos:
    kB 1000, K 1024, MB 1.000.000, M 1.048.576,
    GB 1.000.000.000, G 1.073.741.824, e así para T, P, E, Z e Y.

en: SKIP1 and SKIP2 are the number of bytes to skip in each file.
gl: N1 e N2 son o número de bytes a omitir en cada ficheiro.

en: Side-by-side merge of file differences.
gl: Mestura en dúas columnas das diferencias entre os ficheiros.

en: Success
gl: Éxito

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of this program
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
gl: Este programa ven SEN GARANTÍA, ata o permitido pola lei.
    Pode redistribuír copias deste programa baixo os termos
    da Licencia Pública Xeral de GNU.
    Para máis información sobre estas materias, vexa o ficheiro chamado COPYING.

en: Trailing backslash
gl: Barra invertida ao final

en: Try `%s --help' for more information.
gl: Escriba `%s --help' para obter máis información.

en: Unknown system error
gl: Erro do sistema descoñecido

en: Unmatched ( or \(
gl: ( ou \( sen parella

en: Unmatched ) or \)
gl: ) ou \) sen parella

en: Unmatched [ or [^
gl: [ ou [^ sen parella

en: Unmatched \{
gl: \{ sen parella

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... FICH1 FICH2

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... FICH1 [FICH2 [N1 [N2]]]

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... FICHEIROS

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... MEUFICH VELLOFICH TEUFICH

en: Written by Paul Eggert, Mike Haertel, David Hayes,
    Richard Stallman, and Len Tower.
gl: Escrito por Paul Eggert, Mike Haertel, David Hayes,
    Richard Stallman e Len Tower.

en: Written by Randy Smith.
gl: Escrito por Randy Smith.

en: Written by Thomas Lord.
gl: Escrito por Thomas Lord.

en: Written by Torbjorn Granlund and David MacKenzie.
gl: Escrito por Torbjorn Granlund e David MacKenzie.

en: `-%ld' option is obsolete; omit it
gl: A opción `-%ld' é obsoleta; omítaa

en: `-%ld' option is obsolete; use `-%c %ld'
gl: A opción `-%ld' é obsoleta; empregue `-%c %ld'

en: `-' specified for more than one input file
gl: Especificouse `-' para máis dun ficheiro de entrada

en: block special file
gl: ficheiro especial de bloques

en: both files to be compared are directories
gl: ámbolos dous ficheiros a ser comparados son directorios

en: cannot compare `-' to a directory
gl: non se pode comparar `-' cun directorio

en: cannot compare file names `%s' and `%s'
gl: non se poden compara-los ficheiros `%s' e `%s'

en: cannot interactively merge standard input
gl: non se pode mestura-la entrada estándar interactivamente

en: character special file
gl: ficheiro especial de caracteres

en: cmp: EOF on %s
gl: cmp: Fin de Ficheiro en %s

en: conflicting %s option value `%s'
gl: valor `%1$s' da opción %2$s conflictivo

en: conflicting output style options
gl: opcións de estilo da saída conflictivas

en: conflicting width options
gl: opcións de anchura conflictivas

en: directory
gl: directorio

en: ed:	Edit then use both versions, each decorated with a header.
    eb:	Edit then use both versions.
    el:	Edit then use the left version.
    er:	Edit then use the right version.
    e:	Edit a new version.
    l:	Use the left version.
    r:	Use the right version.
    s:	Silently include common lines.
    v:	Verbosely include common lines.
    q:	Quit.
gl: ed:	Editar e usar ámbalas dúas versións, cada unha cunha cabeceira.
    eb:	Editar e usar ámbalas dúas versións.
    el:	Editar e logo usa-la versión da esquerda.
    er:	Editar e logo usa-la versión da dereita.
    e:	Editar unha nova versión.
    l:	usa-la versión da esquerda.
    r:	usa-la versión da dereita.
    e:	Editar unha nova versión.
    s:	Inclui-las liñas comúns silenciosamente.
    v:	Inclui-las liñas comúns faladoramente.
    q:	Sair.

en: extra operand `%s'
gl: operando `%s' sobrante

en: incompatible options
gl: opcións incompatibles

en: input file shrank
gl: o ficheiro de entrada encolleu

en: internal error: invalid diff type in process_diff
gl: erro interno: tipo de diff non válido en process_diff

en: internal error: invalid diff type passed to output
gl: erro interno_ tipo de diff non válido pasado á saída

en: internal error: screwup in format of diff blocks
gl: erro interno: fallo no formato dos bloques diff

en: invalid --bytes value `%s'
gl: valor de --bytes `%s' non válido

en: invalid --ignore-initial value `%s'
gl: valor de --ignore-initial `%s' non válido

en: invalid context length `%s'
gl: lonxitude do contexto `%s' non válida

en: invalid diff format; incomplete last line
gl: formato de diff non válido: derradeira liña incompleta

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
gl: formato de diff non válido: caracteres a principio de liña incorrectos

en: invalid diff format; invalid change separator
gl: formato de diff non válido; separador de cambios non válido

en: invalid horizon length `%s'
gl: lonxitude do horizonte `%s' non válida

en: invalid width `%s'
gl: ancho `%s' non válido

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

en: message queue
gl: cola de mensaxes

en: missing operand after `%s'
gl: falta un operando despois de `%s'

en: options -l and -s are incompatible
gl: as opcións -l e -s son incompatibles

en: pagination not supported on this host
gl: a paxinación non está soportada nesta máquina

en: program error
gl: erro do programa

en: read failed
gl: fallou a lectura

en: regular empty file
gl: ficheiro normal baleiro

en: regular file
gl: ficheiro normal

en: semaphore
gl: semáforo

en: shared memory object
gl: obxecto de memoria compartida

en: stack overflow
gl: desbordamento da pila

en: standard output
gl: saída estándar

en: subsidiary program `%s' failed
gl: fallou o programa subsidiario `%s'

en: subsidiary program `%s' not executable
gl: o programa subsidiario `%s' non é executable

en: subsidiary program `%s' not found
gl: non se atopou o programa subsidiario `%s'

en: too many file label options
gl: demasiadas opcións de etiquetas de ficheiro

en: typed memory object
gl: obxecto de memoria con tipo

en: weird file
gl: ficheiro raro

en: write failed
gl: fallou a escritura
