xchat 2.0.8pre1 - en to eu translation catalogue (573 entries)

en: 
    
    Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
eu: 
    
    Idatzi /HELP <komandoa> informazio gehiagorako, edo /HELP -l

en: 
    Commands Available:
eu: 
    Erabilgarri dauden komandoak:

en:       File: %s
       To/From: %s
          Size: %u
          Port: %d
     IP Number: %s
    Start Time: %s   Max CPS: %d
eu:       Fitxategia: %s
       Norentzat/Norengandik: %s
          Tamainua: %u
          Ataka: %d
     IP zenbakia: %s
    Hasi den ordua: %s   Max CPS: %d

en:   Ignore list is empty.
eu:   Ezikuzien zerrenda hutsik dago.

en: $ Number
eu: $ Zenbakia

en: %C08,02 %B-- Notify List --------------- %O
eu: %C08,02 %B-- Jakinaraztekoen zerrenda--- %O

en: %O%C11$1%O added to ignore list.
eu: %O%C11$1%O ezikusien zerrendara gehitua.

en: %O%C11$1%O removed from ignore list.
eu: %O%C11$1%O ezikusien zerrendatik kendua.

en: %d ops, %d total
eu: %d op, %d guztira

en: (%s=Server %c=Channel %n=Network).
eu: (%s=Zerbitzaria %c=Kanala %n=Sarea).

en: (Disabled)
eu: (Desgaitua)

en: (Leave ports at zero for full range).
eu: (Utzi atakak zeron denak hartzeko)

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
eu: * Ezin ireki log fitxategia(k) idazteko. Egiaztatu
      baimenak %s/xchatlogs-en

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
eu: * root bezala IRCa erabiltzia ez da ona! Erabiltzaile kontu
      berri bat sortu beharko zenuke eta honekin sartu.

en: *NEW*
eu: *BERRIA*

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
eu: *OHARRA*
    DCCak automatikoki onartzea zure etxe karpetara
    kaltegarria izan daiteke. Adibidez norbaitek
    .bash_profile fitxategia bidali dezake

en: /WHOIS yourself to find your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
eu: Egin /WHOIS zure buruari zure benetako helbidea jakiteko. Erabili hau 192.168.*.0 moduko helbidea baduzu.

en: <none>
eu: <bat ere ez>

en: A multiplatform IRC Client
eu: Plataforma anitzentzat IRC bezeroa

en: A-Z, Ops first
eu: A-Z, Op-ak aurrena

en: AWAY [<reason>], sets you away
eu: AWAY [<arrazoia>], aldendua jartzen zaitu

en: Abort
eu: Abortatu

en: Abort Chat
eu: Abortatu berriketa

en: Aborted
eu: Abortatua

en: About X-Chat
eu: X-Chat-i buruz

en: Accept
eu: Onartu

en: Accept invalid cert.
eu: Onartu baliogabeko zertifikatua

en: Account
eu: Kontua

en: Action
eu: Ekintza

en: Active
eu: Aktibo

en: Add
eu: Gehitu

en: Add New
eu: Gehitu berria

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: Address to bind to:
eu: Lotuko den helbidea:

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: American Samoa
eu: Samoa Estatubatuarra

en: Antarctica
eu: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Apply Match to:
eu: Aplikatu parekotasuna honi:

en: Authenticate to the proxy server (only HTTP)
eu: Autentifikatu proxy zerbitzarian (HTTP bakarrik)

en: Auto Accept Direct Chat
eu: Automatikoki onartu elkarrizketa zuzenak

en: Auto Accept Files
eu: Automatikoki onartu fitxategiak

en: Auto Open Dialog Windows
eu: Automatikoki ireki elkarrizketa leihoak

en: Auto Reconnect to Server
eu: Automatikoki birkonektatu zerbitzarira

en: Auto Rejoin when Kicked
eu: Automatikoki birsartu kanporatzean

en: Auto Replace...
eu: Automatikoki ordezkatu

en: Auto connect at startup
eu: Automatikoki konektatu abiaratzean

en: Auto open DCC chat list
eu: Automatikoki ireki DCC elkarrizketa zerrenda

en: Auto open DCC receive list
eu: Automatikoki ireki DCC jasotze zerrenda

en: Auto open DCC send list
eu: Automatikoki ireki DCC bidaltze zerrenda

en: Away User:
eu: Aldendutako erabiltzailea:

en: Away reason
eu: Aldentzearen arrazoia

en: Background image:
eu: Atzeko planoko irudia:

en: Background:
eu: Atzeko planoa:

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Bahrain
eu: Bahrein

en: Ban
eu: Debekatu

en: Ban List
eu: Debekatuen zerrenda

en: Ban List...
eu: Debekatuen zerrenda...

en: Ban time
eu: Debekuaren denbora

en: Banmask
eu: Debeku maskara

en: Belarus
eu: Bielorrusia

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bermuda
eu: Bermudak

en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia-Herzegovina

en: Both
eu: Biak

en: Bottom
eu: Behean

en: Bouvet Island
eu: Bouvet Uhartea

en: Brazil
eu: Brasil

en: British Channel Isles
eu: Channel Uharte Britaniarrak

en: British Indian Ocean Territory
eu: Indiar Ozeanoko Lurralde Britainiarra

en: British Virgin Islands
eu: Birjina Uharteak (Err. Ba.)

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Businesses
eu: Negozioak

en: COUNTRY <code>, finds a country code, eg: au = australia
eu: COUNTRY <kodea>, herrialde kode bat aurkitzen du, adib.: au = australia

en: CTCP Replies...
eu: CTCP erantzunak...

en: C_lear Text
eu: G_arbitu testua

en: C_onnect
eu: K_onektatu

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Canada
eu: Kanada

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot access %s
eu: Ezin da %s-ra sartu

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
eu: Ezin da fitxategira iritsi: %s
    %s.
    Berrekitea ezinezkoa.

en: Cannot create ~/.xchat2
eu: Ezin da ~/.xchat2 sortu

en: Cannot read sound file:
    %s
eu: Ezin da soinu fitxategia irakurri:
    %s

en: Cannot read that file.
eu: Ezin irakurri fitxategi hori.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
eu: Ezin da ebatzi %s ostalari-izena
    Egiaztatu zure IP ezarpenak!

en: Cannot write to that file.
eu: Ezin idatzi fitxategi hortan.

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Cayman Islands
eu: Cayman Uharteak

en: Central African Republic
eu: Ertafrikar Errepublika

en: Chad
eu: Txad

en: Channel
eu: Kanala

en: Channel List...
eu: Kanal zerrenda...

en: Channel Name
eu: Kanalaren izena

en: Channel Window...
eu: Kanalaren leihoa...

en: Channel name
eu: Kanalaren izena

en: Channel:
eu: Kanala:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
eu: Sartuko den kanalak, komaz banandua, baina hutsunerik gabe!

en: Character Chart
eu: Karaktere taula

en: Character Chart...
eu: Karaktere taula..

en: Character Set:
eu: Karaktere-jokoa:

en: Chat
eu: Berriketa

en: Chatting
eu: Elkarrizketan

en: Chile
eu: Txile

en: China
eu: Txina

en: Christmas Island
eu: Christmas Uhartea

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear list
eu: Garbitu zerrenda

en: Clear rawlog
eu: Garbitu log laua

en: Clientinfo
eu: Bezeroaren informazioa

en: Close
eu: Itxi

en: Cocos Islands
eu: Cocos Uharteak

en: Colombia
eu: Kolombia

en: Color paste
eu: Koloreak itsatsi

en: Colored nicks
eu: Koloreztatu ezizenak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Command
eu: Komandoa

en: Comoros
eu: Komoreak

en: Congo
eu: Kongo

en: Connect
eu: Konektatu

en: Connection refused
eu: Konexio ukatua

en: Connection reset by peer
eu: Konexioa bikoteak berrezarria

en: Connection timed out
eu: Konexioa denboraz kanpo

en: Cook Islands
eu: Cook Uharteak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy selected URL
eu: Kopiatu aukeratutako URLa

en: Cote D'ivoire
eu: Bolikosta

en: Country: %s
eu: Herrialdea %s

en: Croatia
eu: Kroazia

en: Crop
eu: Moztu

en: Cuba
eu: Kuba

en: Cyprus
eu: Txipre

en: Czech Republic
eu: Txekiar Errepublika

en: DCC IP address:
eu: DCCaren IP helbidea:

en: DCC String
eu: DCC katea

en: DCC Type
eu: DCC mota

en: DIRECTORY
eu: DIREKTORIOA

en: DNS Lookup
eu: DNS bilaketa

en: Data 1
eu: 1 Datua

en: Data 2
eu: 2 Datua

en: Date
eu: Data

en: DeOp
eu: OP kendu

en: Default away message:
eu: Lehenetsitako mezua aldentzerakoan:

en: Default part message:
eu: Lehenetsitako kanal-irtete mezua:

en: Default quit message:
eu: Lehenetsitako irteera mezua:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete All
eu: Ezabatu guztiak

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Description
eu: Azalpena

en: Destination filename
eu: Helmuga fitxategia

en: Dialog
eu: Elkarrizketa

en: Dialog Buttons...
eu: Elkarrizketa botoiak...

en: Direct Chat...
eu: Elkarrizketa zuzena...

en: Direct client-to-client
eu: Bezerotik-bezerora zuzenean

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Display MODEs in raw form
eu: Erakutsi MODEak era lauean

en: Djibouti
eu: Djituti

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

en: Done
eu: Eginda

en: Download files to:
eu: Hona jaitsi fitxategiak:

en: EDIT ME
eu: EDITATU

en: East Timor
eu: Ekialdeko Timor

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: Edit Events
eu: Editatu gertaerak

en: Edit This Menu...
eu: Editatu menu hau...

en: Edit mode
eu: Edizio modua

en: Educational Institution
eu: Instituzio Edukatiboa

en: Egypt
eu: Egipto

en: Enter Channel to Join:
eu: Sartu elkartu nahi duzun kanalaren izena:

en: Enter new nickname:
eu: Sartu ezizen berria:

en: Enter nickname to add:
eu: Sartu gehitu nahi den ezizena:

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatore-Ginea

en: Error
eu: Errorea

en: Error opening keys config file
eu: Errorea teklen konfigurazio fitxategia irekitzean

en: Ethiopia
eu: Etiopia

en: Event
eu: Gertaera

en: External
eu: Kanpoko

en: Failed
eu: Huts egin da

en: Failed to open font:
    
    %s
eu: Huts egin da letra tipoa irekitzen:
    
    %s

en: Falkland Islands
eu: Malvina Uharteak (Falkland)

en: Faroe Islands
eu: Faroe Uharteak

en: File
eu: Fitxategia

en: File Receive...
eu: Jaso fitxategia...

en: File Send...
eu: Bidali fitxategiak...

en: File transfers
eu: Fitxategi transferentziak

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Find
eu: Bilatu

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Finland
eu: Finlandia

en: First DCC send port:
eu: DCCa bidaltzeko lehen ataka:

en: Font:
eu: Letra-tipoa

en: Foreground:
eu: Aurreko planoa:

en: Former Czechoslovakia
eu: Txekiar Errepublika

en: Former USSR
eu: Lehenago USSR

en: France
eu: Frantzia

en: France, Metropolitan
eu: Frantzia, Metropolitanoa

en: French Guiana
eu: Guyana Frantsesa

en: French Polynesia
eu: Polinesia Frantsesa

en: French Southern Territories
eu: Hegoaldeko Lurralde Frantsesak

en: From
eu: Nork

en: Full name
eu: Izen osoa

en: General
eu: Orokorra

en: Germany
eu: Alemania

en: Get my IP from IRC server
eu: Hartu nire IPa IRC zerbitzaritik

en: Give Ops
eu: Eman Opak

en: Give Voice
eu: Eman ahotsa

en: Go to
eu: Joan hona

en: Government
eu: Gobernua

en: Graph
eu: Grafikoa

en: Great Britain
eu: Britania Handia

en: Greece
eu: Grezia

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Grenada
eu: Granada

en: Guadeloupe
eu: Guadelupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea Bissau

en: Heard and McDonald Islands
eu: Heard Uhartea eta McDonald Uharteak

en: Help
eu: Laguntza

en: Hidden
eu: Ezkutatu

en: Hide Version
eu: Ezkutatu bertsioa

en: Hide channel join/part messages by default
eu: Lehenetsi kanalera sartze/ateratze mezuak eskutatzea

en: Hide join/part messages
eu: Ezkutatu sartze/irtete mezuak

en: Highlight:
eu: Nabarmendu:

en: Host
eu: Ostalaria

en: Host unknown
eu: Ostalari ezezaguna

en: Hostmask
eu: Ostalariaren maskara

en: Hostname
eu: Ostalariaren izena

en: Hostname:
eu: Ostalari-izena

en: Hungary
eu: Hungaria

en: I can't save an empty list!
eu: Ezin duzu zerrenda huts bat gorde!

en: I need /bin/sh to run!
eu: /bin/sh behar dut abiatzeko!

en: I'm busy
eu: Lanpetuta nabil

en: IP address
eu: IP helbidea

en: Iceland
eu: Islandia

en: Idle time
eu: Inaktibitate denbora

en: Ignore
eu: Ezikusi

en: Ignore User
eu: Ezikusi erabiltzailea

en: In filenames, before sending
eu: Fitxategietan, bidali aurretik

en: Info
eu: Informazioa

en: Info text
eu: Informazio testua

en: Informational
eu: Informatiboa

en: Input box
eu: Sarrera kaxa

en: Insert color code
eu: Txertatu kolore kodea

en: Interface
eu: Interfazea

en: International
eu: Internazionala

en: Internic Commercial
eu: Internic Komertziala

en: Internic Network
eu: Internic Sarea

en: Internic Non-Profit Organization
eu: Papua Ginea Berria

en: Invisible
eu: Ikustezina

en: Invite
eu: Gonbidatu

en: Invite Only
eu: Gonbidapenarekin bakarrik

en: Invite:
eu: Gonbidatu:

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Italy
eu: Italia

en: JOIN <channel>, joins the channel
eu: JOIN <kanala>, kanalera sartzen da

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Join Channel
eu: Sartu kanalera

en: Join Channel...
eu: Sartu kanalera...

en: Join Channels:
eu: Sartu kanaletara:

en: Jordan
eu: Jordania

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
eu: KICK <ezizena>, uneko kanaletik aukeratutako ezizena kanporatzen du (kanalop-a behar da)

en: Key
eu: Tekla

en: Key Bindings...
eu: Tekla loturak...

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Kick
eu: Kanporatu

en: Kick/Ban
eu: Kanporatu/debekatu

en: KickBan
eu: Kanporatu-debekatu

en: Kill this user
eu: Hil erabiltzaile hau

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgizstan

en: LOAD <file>, loads a plugin or script
eu: LOAD <fitxategia>, plugin edo skript bat kargatzen du

en: Lag meter:
eu: Atzerapen neurtzailea:

en: Last DCC send port:
eu: DCCa bidaltzeok azken ataka:

en: Last Msg: %s
eu: Azken mezua: %s

en: Last Seen
eu: Azkenekoz ikusia

en: Latvia
eu: Letonia

en: Leave Channel
eu: Irten kanaletik

en: Leaving
eu: Irteten

en: Lebanon
eu: Libano

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Libya
eu: Liberia

en: List display options:
eu: Zerrendatu bistaratzaile aukerak

en: Lists
eu: Zerrendak

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Load From
eu: Kargatu hemendik

en: Luxembourg
eu: Luxemburgo

en: MIME Type
eu: MIME Mota

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
eu: MSG <nick> <mezua>, mezu pribatu bat bidaltzen du

en: Madagascar
eu: Madagaskar

en: Maldives
eu: Mali

en: Marshall Islands
eu: Marshall Uharteak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Mask
eu: Maskara

en: Mauritius
eu: Maurizio

en: Maximum Users:
eu: Gehienezko erabiltzaileak:

en: Menu Bar
eu: Menu barra

en: Message
eu: Mezua

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Micronesia
eu: Maine

en: Military
eu: Militarra

en: Minimum Users:
eu: Gutxienezko erabiltzaileak:

en: Mode
eu: Modua

en: Mode Buttons
eu: Modu botoiak

en: Moderated
eu: Moderatua

en: Moldova
eu: Moldavia

en: Monaco
eu: Monako

en: Morocco
eu: Maroko

en: Move "%s" _down
eu: Mugitu "%s" _behera

en: Move "%s" _up
eu: Mugitu "%s" g_ora

en: Move Dn
eu: Mugitu behera

en: Move Up
eu: Mugitu gora

en: Move completed files to:
eu: Mugitu amaitutako fitxategiak hona:

en: Mozambique
eu: Mozambike

en: Myanmar
eu: Birmania

en: NO
eu: EZ

en: Name
eu: Izena

en: Netherlands
eu: Herbereak

en: Netherlands Antilles
eu: Antilla Nederlandarrak

en: Network
eu: Sarea

en: Network setup
eu: Sare konfigurazioa

en: Networks
eu: Sareak

en: Neutral Zone
eu: Eremu neutrala

en: Never
eu: Inoiz

en: New
eu: Berria

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: New Data:
eu: Datu berria:

en: New Filename
eu: Fitxategi berria

en: New Message:
eu: Mezu berria:

en: New Network
eu: Sare berria

en: New Zealand
eu: Zeelanda Berria

en: New nickname
eu: Ezizen berria

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: Nick
eu: Ezizena

en: Nick Name:
eu: Ezizena

en: Nick Names:
eu: Ezizenak:

en: Nickname
eu: Ezizena

en: Nickname in use
eu: Ezizena erabilita

en: No active DCCs
eu: Ez dago DCC aktiborik

en: Norfolk Island
eu: Norfolk Uhartea

en: North Korea
eu: Korea, Herri-Errepublika Demokratikoa (Ipar Korea)

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana Uharteak

en: Norway
eu: Norvegia

en: Notice
eu: Oharra

en: Notice:
eu: Oharra:

en: Offer Chat
eu: Eskeini berriketa

en: Offline
eu: Lineaz kanpo

en: Old Filename
eu: Fitxategi zaharra

en: Old School ARPAnet
eu: ARPAnet zaharra

en: Old nickname
eu: Ezizen zaharra

en: Online
eu: Linean

en: Open
eu: Ireki

en: Options
eu: Aukerak

en: Palau
eu: Belau (lehen Palaos)

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea Berria

en: Part Channel
eu: Irten kanaletik

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Pathname
eu: Bide-izena

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Ping Server
eu: Ping egin zerbitzariari

en: Plugins and Scripts...
eu: Plugin eta script-ak...

en: Poland
eu: Polonia

en: Port
eu: Ataka

en: Port:
eu: Ataka:

en: Position
eu: Posizioa

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Private
eu: Pribatua

en: Private:
eu: Pribatua:

en: Proxy server
eu: Proxy zerbitzaria

en: Qatar
eu: Katar

en: Quit
eu: Irten

en: Real IP
eu: Benetazko IPa

en: Real Name:
eu: Benetazko izena:

en: Real user@host
eu: Benetazko erabiltzaile@ostalaria

en: Realname: %s
eu: Benetazko izena: %s

en: Reason
eu: Arrazoia

en: Receiver
eu: Jasotzailea

en: Reconnect
eu: Berriz konektatu

en: Recv
eu: Jasotakoak

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh the list
eu: Freskatu zerrenda

en: Reload Settings
eu: Birkargatu ezarpenak

en: Remove
eu: Kendu

en: Resume
eu: Berrekin

en: Reverse DNS
eu: Alderantzizko DNSa

en: Right
eu: Eskuinean

en: Romania
eu: Errumania

en: Russian Federation
eu: Errusiako Federazioa

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles.
eu: Hegoaldeko Georgia eta Hegoaldeko Sandwich Uharteak

en: S_ettings
eu: _Ezarpenak

en: Saint Lucia
eu: Santa Luzia

en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Printze

en: Save
eu: Gorde

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save Settings now
eu: Gorde ezarpenak orain

en: Save Settings on exit
eu: Gorde ezarpenak irteterakoan

en: Save Text...
eu: Gorde testua...

en: Save list to a file
eu: Gorde zerrenda fitxategi batean

en: Save the list
eu: Gorde zerrenda

en: Search Text...
eu: Bilatu testua...

en: Search buffer is empty.
eu: Bilaketa bufferra hutsik dago.

en: Seconds
eu: Segunduak

en: Secret
eu: Sekretu

en: Select an Image File
eu: Aukeratu irudi fitxategi bat

en: Select color
eu: Aukeratu kolorea

en: Select font
eu: Aukeratu letra-tipoa

en: Send
eu: Bidali

en: Send File
eu: Bidali fitxategia

en: Send file to %s
eu: Bidali fitxategia %s-ri

en: Sendfile
eu: Bidali fitxategia

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
eu: /WHOIS komandoa egiten du jakinarezte zerrendako norbait konektatzean

en: Sent
eu: Bidaliak

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server Information
eu: Zerbitzariaren informazioa

en: Server Links
eu: Zerbitzari estekak

en: Server List...
eu: Zerbitzari zerrenda...

en: Server Name
eu: Zerbitzariaren izena

en: Server Password:
eu: Zerbitzariko pasahitza

en: Server Window...
eu: Zerbitzari leihoa...

en: Server: %s
eu: Zerbitzaria: %s

en: Servername
eu: Zerbitzeriaren izena

en: Servers
eu: Zerbitzariak

en: Settings saved.
eu: Hobespenak gordeta.

en: Seychelles
eu: Seychelleak

en: Show/Hide userlist
eu: Erakutsi/ezkutatu erabiltzaile zerrenda

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Singapore
eu: Singapur

en: Size
eu: Tamainua

en: Slovak Republic
eu: Eslovakia

en: Slovenia
eu: Eslovenia

en: Solomon Islands
eu: Salomon Uharteak

en: Sort
eu: Sailkatu

en: Sound
eu: Soinua

en: Sound file:
eu: Soinu fitxategia:

en: South Africa
eu: Hegoafrikar Errepublika

en: South Korea
eu: Korea Errepublika (Hego Korea)

en: Spain
eu: Espainia

en: St. Helena
eu: Santa Elena

en: St. Kitts and Nevis
eu: Saint Kitts eta Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
eu: Saint Pierre eta Miquelon

en: St. Vincent and the grenadines
eu: Vatikano Hiria (aita santuaren bizilekua)

en: StartTime
eu: Hasiera ordua

en: Status
eu: Egoera

en: Suriname
eu: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
eu: Svalbard eta Jan Mayen Uharteak

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Syria
eu: Siria

en: Tajikistan
eu: Tadjikistan

en: Test All
eu: Egiaztatu denak

en: Text
eu: Testua

en: Thailand
eu: Tailandia

en: That file is not resumable.
eu: Fitxategi hau ez da jarraigaitza

en: That mask already exists.
eu: Maskara hau dagoeneko exisititzen da.

en: The CTCP event
eu: CTCP gertaera

en: The Packet
eu: Paketea

en: The action
eu: akzioa

en: The channel
eu: Kanala

en: The channel being joined
eu: Sartzen hari den kanala

en: The creator
eu: Sortzailea

en: The key
eu: Giltza

en: The limit
eu: Muga

en: The message
eu: Mezua

en: The reason
eu: Arrazoia

en: The sound
eu: Soinua

en: The text
eu: Testua

en: The time
eu: Ordua

en: The time in x.x format (see below)
eu: Ordua x.x formatuan (ikusi azpian)

en: Time
eu: Ordua

en: Tint blue:
eu: Tintatu urdinez:

en: Tint green:
eu: Tintatu berdez:

en: Tint red:
eu: Tintatu gorriz:

en: Tint transparency
eu: Tindatu transparentzia

en: To
eu: Nori

en: To/From
eu: Nori/Nork

en: Top
eu: Goian

en: Topic
eu: Gaia

en: Topic Bar
eu: Gai barra

en: Topic Protection
eu: Gaia babestua

en: Topic for %s is: %s
eu: %s-ren gaia honakoa da: %s

en: Transparent background
eu: Atzeko plano transparentea

en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: Turkey
eu: Turkia

en: Turks and Caicos Islands
eu: Turk eta Caicoak Uharteak

en: Type:
eu: Mota:

en: URL Grabber...
eu: URT hartzailea...

en: URL Handlers...
eu: URL maneiatzaileak...

en: US Minor Outlying Islands
eu: United States Minor Outlying Islands

en: US Virgin Islands
eu: Birjina Uharteak (EEBB)

en: Ukraine
eu: Ukraina

en: Unban
eu: Debekua kendu

en: Unignore
eu: Ezikusia kendu

en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States Medical
eu: Estatu Batuak Medizinala

en: United States of America
eu: Amerikako Estatu Batuak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Command. Try /help
eu: Komando ezezaguna. Saiatu /help ekin

en: Unknown arg '%s' ignored.
eu: Argumentu ezezaguna '%s', ezikusia.

en: Unsorted
eu: Sailkatu gabe

en: Usage: %s
eu: Erabilera: %s

en: Use a proxy server
eu: Erabili proxy zerbitzari bat

en: Use secure SSL
eu: Erabili SSL seguritatea

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User Commands...
eu: Erabiltzaile komandoak...

en: User Limit
eu: Erabiltzaile limitea

en: User List
eu: Erabiltzaile zerrenda

en: User List Buttons
eu: Erabiltzaile zerrenda botoiak

en: User Name:
eu: Erabiltzailearen izena:

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
eu: Erabiltzaile eta kanal estatistikak: %d/%d erabiltzaile %d/%d kanaletan

en: User defined commands:
eu: Erabiltzaileak definitutako komandoak:

en: User limit must be a number!
eu: Erabiltzaile mugak zenbakia izan behar du!

en: User list
eu: Erabiltzaile zerrenda

en: User: %s
eu: Erabiltzailea: %s

en: UserHost
eu: Erabiltzaile-ostalaria

en: Userinfo
eu: Erabiltzailearen Informazioa

en: Userlist Buttons...
eu: Erabiltzaile-zerrenda botoiak...

en: Userlist sorted by:
eu: Erabiltzaile-zerrenda honela sailkatua:

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Username:
eu: Erabiltzaile izena:

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Vatican City State
eu: Vatikanoko Hiria

en: Version
eu: Bertsioa

en: Waiting
eu: Itxaroten

en: Wallis and Futuna Islands
eu: Wallis and Futuna Uharteak

en: Western Sahara
eu: Mendebaldeko Sahara

en: Who it's from
eu: Norengandik den

en: Who set the ban
eu: Nork ezarri duen debekua

en: Whois on notify
eu: Egin whois jakinaraztean

en: X-Chat: Ban List (%s)
eu: X-Chat: Debeku zerrenda (%s)

en: X-Chat: CTCP Replies
eu: X-Chat: CTCP erantzunak

en: X-Chat: Channel List (%s)
eu: X-Chat: Kanal zerrenda (%s)

en: X-Chat: DCC Chat List
eu: X-Chat: DCC elkarrizketa zerrenda

en: X-Chat: Dialog buttons
eu: X-Chat: Elkarrizketa botoiak

en: X-Chat: File Receive List
eu: X-Chat: Jasotako fitxategien zerrenda

en: X-Chat: File Send List
eu: X-Chat: Bidalitako fitxategien zerrenda

en: X-Chat: Replace
eu: X-Chat: Ordezkatu

en: X-Chat: Search
eu: X-Chat: Bilatu

en: X-Chat: Server List
eu: X-Chat: Zerbitzari zerrenda

en: X-Chat: URL Grabber
eu: X-Chat: URL hartzailea

en: X-Chat: URL Handlers
eu: X-Chat: URL maneiatzaileak

en: X-Chat: User menu
eu: X-Chat: erabiltzaile menua

en: X-Chat: Userlist buttons
eu: X-Chat: Erabiltzaile-zerrenda botoiak

en: YES
eu: BAI

en: Yemen
eu: Jemen

en: You must select some bans.
eu: Debeku batzuk aukeratu behar dituzu.

en: Yugoslavia
eu: Jugoslavia

en: Z-A, Ops last
eu: Z-A, Op-ak azkenak

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Add new network
eu: _Gehitu sare berri bat

en: _Add new server
eu: _Gehitu zerbitzari berri bat

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Load...
eu: _Kargatu...

en: _Remove "%s"
eu: _Kendu "%s"

en: _Server
eu: _Zerbitzaria

en: _UnLoad
eu: _Deskargatu

en: _Window
eu: _Leihoa

en: bye
eu: agur

en: don't auto connect
eu: ez konektatu automatikoki

en: don't auto load any plugins
eu: ez kargatu automatikoki plugin-ak

en: letters.
eu: letrak.

en: mIRC colors:
eu: mIRC koloreak:

en: show version information
eu: erakutsi bertsioari buruzko informazioa

en: use a different config dir
eu: erabili konfiguraziorako beste direktorio bat
