xchat 2.0.7pre1 - en to wa translation catalogue (444 entries)

en: 
    Commands Available:
wa: 
    Comandes k' i gn a:

en:       File: %s
       To/From: %s
          Size: %u
          Port: %d
     IP Number: %s
    Start Time: %s   Max CPS: %d
wa:       Fitchî: %s
       Po/Di: %s
          Grandeu: %u
          Pôrt: %d
     Adresse IP: %s
    Eure di cmince: %s   o/s macs: %d

en: %d ops, %d total
wa: %d ops, %d totå

en: (%s=Server %c=Channel %n=Network).
wa: (%s=Sierveu %c=Canå %n=Rantoele).

en: (Disabled)
wa: (Dismetou)

en: (Only useful for computers with multiple addresses).
wa: (Ahessåve seulmint po les copiutreces k' on pus d' ene adresse).

en: (See strftime manpage for details).
wa: (Loukîz al pådje di man po «strftime» po pus di racsegnes).

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
wa: * C' est vormint biesse di s' raloyî a l' IRC dizo root!
      Vos dvrîz fé on conte uzeu eyet l' eployî po vs elodjî.

en: *NEW*
wa: *NOVEA*

en: <none>
wa: <nouk>

en: A multiplatform IRC Client
wa: On cliyint IRC multi-platfômes

en: Abort
wa: Rinoncî

en: Aborted
wa: Rinoncî

en: About X-Chat
wa: Å dfait di X-Chat

en: Accept
wa: Accepter

en: Account
wa: Conte

en: Action
wa: Accion

en: Active
wa: En alaedje

en: Add
wa: Radjouter

en: Add New
wa: Radjouter novea

en: Add new
wa: Radjouter novea

en: Address to bind to:
wa: Adresses a s' raloyî avou:

en: Afghanistan
wa: Afganistan

en: Albania
wa: Albaneye

en: Algeria
wa: Aldjereye

en: American Samoa
wa: Samowa amerikinne

en: Andorra
wa: Andore

en: Anguilla
wa: Anguila

en: Antarctica
wa: Antartike

en: Antigua and Barbuda
wa: Antigua eyet Barbuda

en: Apply
wa: Mete en ouve

en: Argentina
wa: Årdjintene

en: Armenia
wa: Årmeneye

en: Aruba
wa: Arouba

en: Australia
wa: Ostraleye

en: Austria
wa: Otriche

en: Authenticate to the proxy server (only HTTP)
wa: Otintifiaedje sol sierveu procsi (HTTP seulmint)

en: Auto reconnect delay:
wa: Tårdjaedje po s' riraloyî otomaticmint:

en: Azerbaijan
wa: Azerbaydjan

en: Background:
wa: Coleur di fond:

en: Bahrain
wa: Bareyn

en: Barbados
wa: Bårbades

en: Belarus
wa: Belaruss

en: Belgium
wa: Beldjike

en: Bermuda
wa: Bermudes

en: Bhutan
wa: Boutan

en: Bolivia
wa: Boliveye

en: Bosnia and Herzegovina
wa: Bosneye

en: Both
wa: Ambedeus

en: Botswana
wa: Boswana

en: Bottom
wa: Al valêye

en: Bouvet Island
wa: Iye Bouvet

en: Brazil
wa: Braezi

en: British Channel Isles
wa: Iyes anglo-normandes

en: British Indian Ocean Territory
wa: Teritweres britanikes di l' Oceyan Indyin

en: Browse...
wa: Foyter...

en: Brunei Darussalam
wa: Bruney

en: Bulgaria
wa: Bulgåreye

en: Burkina Faso
wa: Bourkina Fasso

en: Burundi
wa: Bouroundi

en: C_lear Text
wa: _Netyî l' tecse

en: C_onnect
wa: Ralo_yî

en: Cambodia
wa: Cambodje

en: Cameroon
wa: Camrone

en: Cancel
wa: Rinoncî

en: Cannot access %s
wa: Dji n' sai acceder a %s

en: Cannot create ~/.xchat2
wa: Dji n' sai askepyî ~/.xchat2

en: Cannot read that file.
wa: Dji n' sai lére ci fitchî la.

en: Cannot write to that file.
wa: Dji n' sai scrire dins ç' fitchî la.

en: Cape Verde
wa: Cap Vert

en: Categories
wa: Categoreyes

en: Cayman Islands
wa: Iyes Cayman

en: Central African Republic
wa: Cintrafrike

en: Chad
wa: Tchad

en: Channel
wa: Canå

en: Channel List...
wa: Djivêye des canås...

en: Channel Name
wa: No do canå

en: Channel Tab...
wa: Linwete di canå...

en: Channel name
wa: No do canå

en: Channel:
wa: Canå:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
wa: Canås a-z adjonde, separés pa des comas, sins nou vude inte di zels!

en: Character Chart
wa: Tåvlea di caracteres

en: Character Set:
wa: Ecôdaedje:

en: Chat
wa: Tchater

en: Chile
wa: Tchili

en: China
wa: Chine

en: Christmas Island
wa: Iye Christmas

en: Clear
wa: Netyî

en: Clear list
wa: Netyî l' djivêye

en: Clientinfo
wa: InfoCliyint

en: Close
wa: Clôre

en: Cocos Islands
wa: Iyes Cocos

en: Colombia
wa: Colombeye

en: Colors
wa: Coleurs

en: Command
wa: Comande

en: Command to execute after connecting. Can be used to authenticate to NickServ
wa: Comande a-z enonder djusse après l' raloyaedje. Çoula pout esse ene comande po s' otintifyî avou «NickServ» metans

en: Comoros
wa: Comores

en: Connect
wa: Raloyaedje

en: Connect Command:
wa: Comande å raloyaedje:

en: Connect in a _new tab
wa: Si raloyî en ene _novele linwete

en: Cook Islands
wa: Iyes Cook

en: Copy
wa: Copyî

en: Copy selected URL
wa: Copyî l' tchoezeye hårdêye

en: Cote D'ivoire
wa: Coisse d' Ivwere

en: Country: %s
wa: Payis: %s

en: Croatia
wa: Crowåceye

en: Cycle until connected
wa: Continouwer e blouke disk' a s' raloyî

en: Cyprus
wa: Chipe

en: Czech Republic
wa: Tchekeye

en: DCC String
wa: Tchinne DCC

en: DCC Type
wa: Sôre DCC

en: DIRECTORY
wa: RIDANT

en: DNS Lookup
wa: Cweraedje DNS

en: Delete
wa: Disfacer

en: Delete All
wa: Disfacer ttafwait

en: Denmark
wa: Daenmåtche

en: Description
wa: Discrijhaedje

en: Destination filename
wa: No do fitchî såme

en: Disconnect
wa: Disraloyî

en: Dominica
wa: Dominike

en: Dominican Republic
wa: Republike Dominikinne

en: Done
wa: Fwait

en: EDIT ME
wa: CANDJÎZ MU

en: East Timor
wa: Timor Ess

en: Ecuador
wa: Ecwåteur

en: Edit Events
wa: Candjî les evenmints

en: Edit This Menu...
wa: Candjî ç' menu ci...

en: Egypt
wa: Edjipe

en: Enable logging of conversations
wa: Mete en alaedje les djournås des berdelaedjes

en: Enter Channel to Join:
wa: Tapez l' canå a-z adjonde:

en: Equatorial Guinea
wa: Guinêye Ecwåtoriåle

en: Eritrea
wa: Eritrêye

en: Error
wa: Aroke

en: Estonia
wa: Estoneye

en: Ethiopia
wa: Etiopeye

en: Event
wa: Evenmint

en: External
wa: Difoûtrin

en: Failed
wa: Berwete

en: Falkland Islands
wa: Iyes Malouwines

en: Faroe Islands
wa: Iyes Faeroyé

en: Fiji
wa: Fidji

en: File
wa: Fitchî

en: File transfers
wa: Transfers di fitchîs

en: Filename
wa: No do fitchî

en: Find
wa: Trover

en: Find:
wa: Trover:

en: Finland
wa: Finlande

en: Font:
wa: Fonte:

en: Foreground:
wa: Coleur di dvant:

en: Former Czechoslovakia
wa: Tchecoslovakeye

en: Former USSR
wa: Ancyinne Union Sovietike

en: France, Metropolitan
wa: France, metropolitinne

en: French Guiana
wa: Guyane francesse

en: French Polynesia
wa: Polinezeye francesse

en: From
wa: Di

en: Gambia
wa: Gambeye

en: General
wa: Djenerå

en: Georgia
wa: Djeyordjeye

en: Germany
wa: Almagne

en: Ghana
wa: Gana

en: Gibraltar
wa: Djibraltar

en: Go to
wa: Potchî a

en: Government
wa: Govienmint US

en: Great Britain
wa: Grande Burtaegne

en: Greece
wa: Grece

en: Greenland
wa: Groenlande

en: Grenada
wa: Grenåde

en: Guadeloupe
wa: Gwadeloupe

en: Guam
wa: Gwam

en: Guatemala
wa: Gwatemala

en: Guinea
wa: Guinêye

en: Guinea-Bissau
wa: Guinêye-Bissaw

en: Haiti
wa: Hayiti

en: Help
wa: Aidance

en: Hidden
wa: Catchî

en: Hide Version
wa: Catchî l' modêye

en: Host
wa: Lodjoe

en: Hostname
wa: No do lodjoe

en: Hostname:
wa: No do lodjoe:

en: Hungary
wa: Hongreye

en: I can't save an empty list!
wa: Dji n' sai schaper ene vude djivêye!

en: I need /bin/sh to run!
wa: Dj' a mezåjhe di /bin/sh po roter!

en: I'm busy
wa: Dji so-st ocupé

en: IP address
wa: Adresse IP

en: Iceland
wa: Izlande

en: India
wa: Inde

en: Indonesia
wa: Indonezeye

en: Info
wa: Informåcion

en: Input box
wa: Boesse d' intrêye

en: Insert timestamps in logs
wa: Sititchî l' eure dins les djournås

en: Interface
wa: Eterface

en: International
wa: Eternåcionå

en: Invisible
wa: Nén veyåve

en: Invite
wa: Priyî

en: Invite:
wa: Priyî:

en: Iraq
wa: Irak

en: Ireland
wa: Irlande

en: Israel
wa: Israyel

en: Italy
wa: Itåleye

en: Jamaica
wa: Djamayike

en: Japan
wa: Djapon

en: Join Channel
wa: Adjonde li canå

en: Join Channel...
wa: Adjonde li canå...

en: Join Channels:
wa: Adjonde canås:

en: Jordan
wa: Djordaneye

en: Kazakhstan
wa: Kazaxhtan

en: Kenya
wa: Kenia

en: Key
wa: Tape

en: Kill this user
wa: Touwer cist uzeu la

en: Kuwait
wa: Kuweyt

en: Kyrgyzstan
wa: Kirguiztan

en: Laos
wa: Lawosse

en: Latvia
wa: Letoneye

en: Leave Channel
wa: Cwiter l' canå

en: Leaving
wa: Cwitant

en: Lebanon
wa: Liban

en: Left
wa: A hintche

en: Lesotho
wa: Lessoto

en: Libya
wa: Libeye

en: Liechtenstein
wa: Lîchtensteyn

en: List display options:
wa: Tchuzes pol håynaedje del djivêye:

en: Lists
wa: Djivêyes

en: Lithuania
wa: Litwaneye

en: Load From
wa: Tcherdjî di

en: Log filename mask:
wa: Patron po les nos d' fitchî des djournås:

en: Log timestamp format:
wa: Cogne po l' eure/date dins les djournås:

en: Logging
wa: Elodjaedje

en: Luxembourg
wa: Lussimbork

en: MIME Type
wa: Sôre MIME

en: Macedonia
wa: Macedoneye

en: Malaysia
wa: Malaizeye

en: Malta
wa: Male

en: Marshall Islands
wa: Iyes Marshall

en: Martinique
wa: Martinike

en: Mauritania
wa: Moritanreye

en: Mauritius
wa: Iye Môrice

en: Maximum Users:
wa: Uzeus macsimom:

en: Mayotte
wa: Mayote

en: Message
wa: Messaedje

en: Mexico
wa: Mecsike

en: Micronesia
wa: Micronezeye

en: Minimum Users:
wa: Uzeus minimom:

en: Mode
wa: Môde

en: Mongolia
wa: Mongoleye

en: Morocco
wa: Marok

en: Move "%s" _down
wa: _Monter «%s»

en: Move "%s" _up
wa: _Dischinde «%s»

en: Move Dn
wa: Dischinde

en: Move Up
wa: Monter

en: Mozambique
wa: Mozambike

en: Myanmar
wa: Birmaneye

en: NO
wa: NENI

en: Name
wa: No

en: Namibia
wa: Namibeye

en: Nauru
wa: Nawouro

en: Netherlands
wa: Bas Payis

en: Netherlands Antilles
wa: Antiyes neyerlandesses

en: Network
wa: Rantoele

en: Network setup
wa: Apontiaedje del rantoele

en: Networks
wa: Rantoeles

en: Never
wa: Måy

en: New
wa: Novea

en: New Caledonia
wa: Nouve Caledonreye

en: New Filename
wa: Novea no d' fitchî

en: New Message:
wa: Novea messaedje:

en: New Network
wa: Novele rantoele

en: New Zealand
wa: Nouve Zelande

en: Nicaragua
wa: Nicaragwa

en: Niger
wa: Nidjer

en: Nigeria
wa: Nidjeria

en: Niue
wa: Niuwé

en: Norfolk Island
wa: Iye Norfolk

en: North Korea
wa: Corêye (bijhe)

en: Northern Mariana Islands
wa: Iyes Marianes bijhreces

en: Norway
wa: Norvedje

en: Notify List...
wa: Djivêye di notifiaedje...

en: Old Filename
wa: Vî no d' fitchî

en: Open
wa: Drovi

en: Options
wa: Tchuzes

en: Palau
wa: Palawou

en: Papua New Guinea
wa: Papouwazeye Nouve Guinêye

en: Paraguay
wa: Paragway

en: Password:
wa: Sicret:

en: Pathname
wa: No do tchmin

en: Peru
wa: Perou

en: Philippines
wa: Filipenes

en: Plugins and Scripts...
wa: Tchôke-divins eyet scripes...

en: Poland
wa: Pologne

en: Port
wa: Pôrt

en: Port:
wa: Pôrt:

en: Position
wa: Eplaeçmint

en: Preferences...
wa: Preferinces...

en: Private
wa: Privé

en: Private:
wa: Privé:

en: Proxy server
wa: Sierveu procsi

en: Puerto Rico
wa: Porto Rico

en: Qatar
wa: Katar

en: Quit
wa: Cwiter

en: Real Name:
wa: Vraiy no:

en: Really remove network "%s" and all its servers?
wa: Voloz vs vormint oister l' rantoele «%s» eyet tos ses sierveus?

en: Realname: %s
wa: Vraiy no: %s

en: Reason
wa: Råjhon

en: Receiver
wa: Riçuveu

en: Reconnect
wa: Riraloyî

en: Recv
wa: Riçuv.

en: Refresh
wa: Rafrister

en: Refresh the list
wa: Rafrister l' djivêye

en: Regex Match:
wa: Patron regex:

en: Remove
wa: Oister

en: Resume
wa: Rataker

en: Reunion
wa: Reyunion

en: Right
wa: A droete

en: Romania
wa: Roumaneye

en: Russian Federation
wa: Rûsseye

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles.
wa: Iyes Sandwitch do sud

en: S_ettings
wa: A_pontiaedjes

en: Samoa
wa: Samowa

en: San Marino
wa: Sint Marin

en: Sao Tome and Principe
wa: São Tomé et Prince

en: Saudi Arabia
wa: Arabeye Sawoudite

en: Save
wa: Schaper

en: Save As
wa: Schaper et rlomer

en: Save Text...
wa: Schaper l' tecse...

en: Save list to a file
wa: Schaper l' djivêye en on fitchî

en: Save the list
wa: Schaper l' djivêye

en: Search Text...
wa: Cweri l' tecse...

en: Secret
wa: Sicret

en: Select a Plugin or Script to load
wa: Tchoezixhoz on tchôke-divins ou on scripe a tcherdjî

en: Select an Image File
wa: Tchoezixhoz on fitchî imådje

en: Select an output filename
wa: Tchoezixhoz on fitchî pol rexhowe

en: Select color
wa: Tchoezixhoz l' coleur

en: Select font
wa: Tchoezixhoz l' fonte

en: Send
wa: Evoyî

en: Send File
wa: Evoyî fitchî

en: Send file to %s
wa: Evoyî fitchî a %s

en: Senegal
wa: Senegål

en: Sent
wa: Evoyî

en: Server
wa: Sierveu

en: Server Information
wa: Informåcions sol sierveu

en: Server List...
wa: Djivêye des sierveus...

en: Server Name
wa: No do sierveu

en: Server Password:
wa: Sicret pol sierveu:

en: Server Tab...
wa: Linwete di sierveu...

en: Server: %s
wa: Sierveu: %s

en: Servername
wa: No do sierveu

en: Servers
wa: Sierveus

en: Settings for %s
wa: Apontiaedjes po %s

en: Seychelles
wa: Seycheles

en: Show tabs at:
wa: Mostrer les linwetes:

en: Sierra Leone
wa: Siera Leyone

en: Singapore
wa: Singapour

en: Size
wa: Grandeu

en: Slovak Republic
wa: Eslovakeye

en: Slovenia
wa: Esloveneye

en: Solomon Islands
wa: Iyes Solomon

en: Somalia
wa: Somaleye

en: Sort
wa: Relére

en: Sound
wa: Son

en: Sound file:
wa: Fitchî son:

en: South Africa
wa: Nonne Afrike

en: South Korea
wa: Corêye (nonne)

en: Spain
wa: Espagne

en: St. Helena
wa: Sinte Helene

en: StartTime
wa: Eure å cmince

en: Status
wa: Estat

en: Sudan
wa: Soudan

en: Swaziland
wa: Suwazilande

en: Sweden
wa: Suwede

en: Switzerland
wa: Swisse

en: Syria
wa: Sireye

en: Tab colors
wa: Coleurs des linwetes

en: Tabs
wa: Linwetes

en: Tajikistan
wa: Tadjikistan

en: Tanzania
wa: Tanzaneye

en: Test All
wa: Sayî ttafwait

en: Text
wa: Tecse

en: Text box
wa: Boesse di tecse

en: Thailand
wa: Taylande

en: Time
wa: Eure

en: To
wa: Po

en: To/From
wa: Po/Di

en: Top
wa: Al copete

en: Trinidad and Tobago
wa: Trinité et Tobago

en: Tunisia
wa: Tunizeye

en: Turkey
wa: Turkeye

en: Turkmenistan
wa: Turcmenistan

en: Tuvalu
wa: Touvalou

en: Type:
wa: Sôre:

en: URL
wa: Hårdêye

en: Uganda
wa: Ouganda

en: Ukraine
wa: Oucrinne

en: United Arab Emirates
wa: Emirats Arabes Unis

en: United Kingdom
wa: Rweyåme Uni

en: United States of America
wa: Estats Unis d' Amerike

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
wa: Li no d' tape «%s» dins l' fitchî d' apontiaedje n' est nén cnoxhou
    Dji rnonce a tcherdjî, coridjîz %s/keybindings.conf s' i vs plait

en: Unsorted
wa: Nén rélî

en: Uruguay
wa: Ourougway

en: User
wa: Uzeu

en: User Name:
wa: No d' uzeu:

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
wa: Sitatistikes uzeu et canås: %d/%d uzeus so %d/%d canås

en: User list
wa: Djivêye des uzeus

en: User: %s
wa: Uzeu: %s

en: UserHost
wa: LodjoeUzeu

en: Userinfo
wa: InfoUzeu

en: Username
wa: No d' uzeu

en: Username:
wa: No d' uzeu:

en: Users
wa: Uzeus

en: Uzbekistan
wa: Ouzbekistan

en: Vanuatu
wa: Vanouatou

en: Vatican City State
wa: Vatican

en: Venezuela
wa: Venezwela

en: Version
wa: Modêye

en: Waiting
wa: Ratindant

en: Western Sahara
wa: Sara Coûtchantrece

en: Windows
wa: Purneas

en: X-Chat: Channel List (%s)
wa: X-Chat: Djivêye des canås (%s)

en: X-Chat: Edit Key Bindings
wa: X-Chat: Candjî les tapes rascourtis

en: X-Chat: File Send List
wa: X-Chat: Djivêye des fitchîs a evoyî

en: X-Chat: Ignore list
wa: X-Chat: Djivêye a ignorer

en: X-Chat: Plugins and Scripts
wa: X-Chat: Tchôke-divins eyet scripes

en: X-Chat: Preferences
wa: X-Chat: Preferinces

en: X-Chat: Replace
wa: X-Chat: Replaecî

en: X-Chat: Search
wa: X-Chat: Cweraedje

en: X-Chat: Server List
wa: X-Chat: Djivêye des sierveus

en: X-Chat: User menu
wa: X-Chat: Menu da vosse

en: YES
wa: OYI

en: Yugoslavia
wa: Yougoslaveye

en: Zaire
wa: Zayire

en: Zambia
wa: Zambeye

en: Zimbabwe
wa: Zimbabwè

en: _About
wa: Å _dfait

en: _Add new network
wa: _Radjouter ene rantoele

en: _Add new server
wa: _Radjouter on novea sierveu

en: _Close
wa: _Clôre

en: _Contents
wa: Åd_vins

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Load...
wa: _Tcherdjî...

en: _Remove "%s"
wa: _Oister «%s»

en: _Server
wa: _Sierveu

en: _UnLoad
wa: _Distcherdjî

en: _Window
wa: _Purnea

en: mIRC colors:
wa: Coleurs mIRC:

en: use a different config dir
wa: eployî on ridant d' apontiaedje diferin
